- Ігор Тарещук
Які б/у запчастини можна і не можна купувати для автомобіля? Частина 1.
Оновлено: 26 груд 2019 р.

КУЗОВ
Кузовні деталі з металу обійдуться на 40% дешевше, ніж замовити рихтування та фарбування своїх. Але при покупці потрібно звертати увагу на нюанси, такі як; вигини
царапини, лакофарбоване покриття.
+ Фари, ліхтарі, значки, пластикові обвіси і інші зовнішні елементи зазвичай можна купити тільки на розбірках (в магазини навіть не завозять). Також значно дешевше і в відмінному стані можна взяти ковпаки, дзеркала заднього виду та інші деталі.
- Вкрай уважно потрібно вибирати двері, крила і капот - ці деталі страждають в ДТП і на розбірках вони могли потрапити вже після рихтування та фарбування. Це погано, тому що невідомо, в яких умовах і як їх відновлювали. Перевірити можна за допомогою товщиноміра фарби (коштує близько 600 грн) - якщо шар фарби на деталі відрізняється від шару фарби на даху авто, значить ця деталь не другої, а третьої свіжості.

САЛОН
Ніщо не вічне, і рано чи пізно навіть салон автомобіля приходить в непридатність (плями, сліди від сигарет, пошкоджені елементи). На авто старші 5-10 років важко знайти альтернативу.
+ Деталь, яка користується дуже високим попитом практично на всі іномарки, - стеля. Справа в тому, що його практично неможливо почистити. Також популярними (і страшно дорогими) є дрібні елементи: замки, перемикачі, кнопки. Третє, що можна пошукати на розбиранні, - сидіння (наприклад, за $ 500-800 можна знайти шкіряний салон), кермо зі шкіряною оббивкою і цілої подушкою безпеки (навіть після дрібного ДТП її потрібно міняти).
- Радимо детальніше оглядати бардачок, підрульові важелі і ручку КПП - за ці деталі часто смикали, відкривали / закривали, і вони можуть швидко вийти з ладу.

ПІД КАПОТОМ
Повністю перебрати підкапотний простір на старій іномарці коштує $ 1,5-2 тис. Цю суму можна знизити вдвічі при покупці б/у запчастин.
+ Найдорожча деталь цієї групи - двигун ($ 500-1000). Його можна купувати як цілий - знятий з авто з незначним пробігом або в зборі, так і по половині (окремо блок циліндрів, окремо голову блоку), дивлячись що вийшло з ладу. До нього в комплекті заодно варто взяти деталі системи упорскування, впускний і випускний колектори, всілякі гумові патрубки. Також не страшно купувати електрообладнання: генератори, стартери, котушки запалювання, всілякі моторчики і сервоприводи живуть дуже довго.
- Прискіпливо потрібно вибирати системи охолодження - радіатор, термостат, помпа. Крім того, заборонено використовувати б/у приводні ремені.